w

5 sposobów na zarabianie w Internecie

Internet to bez wątpienia wyjątkowe medium. Już teraz wielu naukowców uważa, że jest to rzeczywistość równoległa do rzeczywistości niewirtualnej, a w przyszłości sieć może “wchłonąć” kolejne obszary naszego życia. Oprócz jednak perspektywy zwykłego użytkownika internetu, który korzysta na przykład z portali społecznościowych, możliwości robienia zakupów przez Internet oraz wielu innych możliwości, na tę sprawę można spojrzeć również z perspektywy kogoś, kto chce dzięki internetowi zarabiać pieniądze. Zarabianie w Internecie może być różnie odbierane, ale wbrew pozorom, nie jest to szczególnie trudne: przeważnie wystarczy ciekawy pomysł, trochę determinacji lub po prostu pewne umiejętności. Polecam Twojej uwadze także artykuł Krzyśka pt.: “Zarabianie w Internecie“, w którym rzeczowo przedstawia nieco inne spojrzenie na omawiany temat. OK. Jakie są najciekawsze metody zarabiania przez Internet? Oto nasz krótki ranking.

5 sposobów na zarabianie w Internecie

1. Copywriting i SEO Copywriting

Potrafisz w miarę dobrze i szybko pisać? Praca internetowego copywritera może okazać się czymś odpowiednim dla Ciebie. Oczywiście, wśród zleceń zdarzają się teksty wymagające bardziej zaawansowanych umiejętności, jednak nawet na pisaniu zwykłych tekstów zapleczowych można zarobić nawet do 7 lub 8 tysięcy złotych miesięcznie. W polskiej sieci istnieje kilka większych portali dla freelancerów: wystarczy przejść weryfikację, która polega na napisaniu krótkiego tekstu na dany temat (w przypadku niektórych portali taka weryfikacja jest kilkuetapowa), a następnie już możemy rezerwować i realizować zlecenia. Dla osób początkujących zarabianie większych sum może stanowić problem z powodu trudności z szybkim formułowaniem tekstów: tekst zapleczowy, za który ktoś zapłaci nam powiedzmy 5 zł, powinniśmy być w stanie napisać w około 10 minut. Wymaga to pewnej wprawy, polegającej na “produkowaniu” takich tekstów z szybkością robota, bez zastanawiania się nad doborem słownictwa, itd. Po paru miesiącach praktyki zauważymy jednak, że jesteśmy w stanie pisać właśnie w taki, automatyczny sposób, Freelancing jest również ciekawą opcją dla osób znających dobrze języki obce: zlecenia polegające na pisaniu tekstów w języku angielskim albo niemieckim są niemal zawsze bardzo dobrze płatne, a do tego często zleceniodawcy potrzebują prostych tekstów na przykład w języku norweskim lub szwedzkim czy też tłumaczeń z rzadkich języków. Jeżeli znasz dobrze angielski/niemiecki a do tego władasz którymś z języków skandynawskich, będziesz mógł zarobić na freelancingu jeszcze więcej.

2. Prowadzenie bloga

Drugi ciekawy sposób na zarabianie w Internecie to prowadzenie bloga. Kojarzy się nam to przede wszystkim z blogami modowymi oraz blogami o tematyce lifestylowej, ponieważ takich blogów jest w Internecie chyba najwięcej. Zarabiać (i to bardzo dobrze) można jednak również dzięki prowadzeniu bloga w bardziej szczegółowej dziedzinie: jeśli więc jesteś na przykład lekarzem/finansistą/architektem wnętrz itd, a do tego masz dobre pióro, możesz po prostu pisać o tym, na czym się znasz. Zyski nie przyjdą od razu: najpierw trzeba zbudować bazę stałych czytelników, co przeważnie trwa około roku. Przez ten rok nabierzesz jednak wprawy, podszkolisz swój warsztat pisarski, a także dowiesz się, jak można zwiększyć ilość odwiedzin na Twojej stronie.

3. Własny kanał na YouTube

To jedna z najbardziej intratnych możliwości zarabiania w Internecie. Prowadzenie własnego kanału na YT nie jest jednak łatwe: jeśli ma być to kanał dotyczący jakiejś popularnej dziedziny (polityka, lifestyle, komentowanie wydarzeń z szeroko rozumianego życia publicznego itd), będziesz miał sporą konkurencję. Trzeba więc umieć stworzyć odpowiedni klimat, mówić lekko, ze swadą i żartobliwie oraz umieć przyciągnąć uwagę widza. Jednak tak samo, jak ma to miejsce w przypadku bloga, również kanał na YT może być poświęcony jakiejś szczegółowej tematyce, na której dobrze się znasz. Dodatkowo, prowadzenie własnego kanału na YT bynajmniej nie wyklucza prowadzenia bloga: możesz działać na “dwóch frontach”, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zbudować bazę stałych widzów/czytelników.

4. Zarabianie przez… (prawie) nic nie robienie.

Brzmi podejrzanie, prawda? A jednak jest to jak najbardziej możliwe. W Internecie istnieje wiele sprawdzonych i rzetelnych programów, które pozwalają zarabiać praktycznie nic robiąc. Przykładowo, dzięki programowi MYIYO będziemy dostawać pieniądze za wypełnianie ankiet dla firm. Wystarczy zarejestrować się na stronie i zacząć wypełniać ankiety dotyczące naszych preferencji, stylu życia, zdrowia, nawyków i tak dalej. W ten sposób możemy zarobić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Program ClickSense pozwala zarabiać po prostu na kilkaniu w reklamy, a także w znacznie mniejszym stopniu na wypełnianiu ankiet. Podobne możliwości oferuje również działający już od 2007 roku program Clicksense. Również tutaj możemy zarobić do paruset złotych w skali jednego miesiąca.

5. Korepetycje online

To sposób na zarabianie w Internecie dla tych, którzy posiadają odpowiednią wiedzę oraz umiejętności. Jesteś nauczycielem, wykładowcą akademickim, doktorantem lub po prostu bardzo dobrze władasz jakimś językiem obcym? Zacznij udzielać korepetycji przez Internet. Nie wymaga to korzystania z żadnych zaawansowanych narzędzi informatycznych: wystarczy na przykład opcja video rozmowy na Facebooku lub coś podobnego. Stawki są porównywalne z tymi, jakie zarabia się w przypadku “realnych” korepetycji, jednak wydajność pracy jest oczywiście o wiele większa (pracujesz we własnym domu, możesz więc uczyć bez przerwy przez kilka godzin z rzędu). Popularne są oczywiście korepetycje z matematyki, przedmiotów ścisłych, języka angielskiego lub niemieckiego, jednak tutaj jest również największa konkurencja. Jeśli znasz biegle jakiś rzadki język obcy (norweski, szwedzki, portugalski, francuski) będzie o wiele łatwiej się przebić. Możesz wtedy również liczyć na znacznie wyższe stawki. Poza korepetycjami możesz także sprzedawać kursy, które wcześniej możesz nagrać na wideo, to świetny sposób na generowanie pasywnej sprzedaży i dochodu aczkolwiek wymaga nieco zaangażowania.

Jak zacząć?

Ogłoszenie w Internecie, własny blog, strona na facebooku itd. Możliwości poinformowania potencjalnych klientów o istnieniu Twoich usług jest naprawdę wiele, wystarczy trochę dobrze przemyślanego wysiłku.

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez bloA

Jak urządzić pokój dla dziecka?

dietetyk

Dietetyk OnLine – czy warto i gdzie znaleźć